Projektowanie i optymalizacja

WIĘCEJ

USŁUGI

Drukowanie 3D

przy użyciu metalu

USŁUGI

Firma RosiNski Packaging we współpracy z firmą Reinshaw wdrożyła rozwiązania umożliwiające realizację projektów z wykorzystaniem przyrostowego druku z użyciem maszyn AM. Nasz park maszynowy wyposażyliśmy w drukarkę AM400. Jest to najnowsze osiągnięcie rozwojowe platformy AM250.

 

Oferujemy kompletne rozwiązania wytwarzania przyrostowego, przy użyciu metalu, przeznaczone dla branż, w których najważniejszymi czynnikami są wytrzymałość, zindywidualizowane konstrukcje oraz precyzja. Są to takie branże, jak: oprzyrządowanie do wtryskarek, motoryzacyjna, oprzyrządowanie przemysłowe, a także branża kreatywna.

Korzyści technologiczne

Proces technologiczny druku 3D

Technologia wytwarzania przyrostowego AM

Materiały

Komora pracy

Próżnia

Metal w proszku

Proces wytworzenia

Wypełnianie gazem

Druk 3D

Projekt

Ładowanie proszku metalu

Zamontowanie platformy podmodelowej

Przygotowanie modelu do druku 3D

Dostawa metalu przez podajnik

Addytywne wytwarzanie projektu

Komora argonowa

Laserowe stapianie proszku metalu

Przygotowanie modelu do druku 3D

Doświadczenie firmy Rosinski Packaging

Wytwarzanie przyrostowe, zwane też drukowaniem 3D, to proces używany do wytworzenia trójwymiarowych części na podstawie pliku cyfrowego. Zwykle obejmuje on wytworzenie lub konsolidację cienkich warstw materiału w celu uzyskania kompletnych części. Technologia ta pozwala na uzyskanie części o złożonym kształcie, których nie da się wyprodukować przy użyciu technik tradycyjnych, takich jak np. odlewanie, kucie czy obróbka maszynowa. Technologia wytwarzania przyrostowego to nowe możliwości pod względem projektowania, łącznie z możliwością zastosowania wielu innych elementów podczas produkcji.  Minimalizuje ona również zużycie materiałów i zmniejsza koszty oprzyrządowania.

Ładowanie proszku metalu do komory maszyny AM400 odbywa się przez górny tunel ładowania znajdujący się z tyłu maszyny drukującej. Proszki ładowane są przed wytwarzaniem przyrostowym i w trakcie trwania procesu, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Platforma podmodelowa pozwala na przytwierdzenie modelu, który zostanie wydrukowany w postaci gotowego produktu. Objętość produktu nie może przekroczyć wymiarów: 250 mm x 250 mm x 300 mm.

Trójwymiarowy model projektowanego elementu przygotowywany jest na długo przed wyprodukowaniem. Projekt poprzedzony jest licznymi analizami dla uzyskania jak najlepszego efektu końcowego.

1 warstwa podawana jest w jednym cyklu stapiania. Warstwy proszku metalowego nakładane są aż do całkowitego wytworzenia projektu - zakończenia procesu drukowania.

W procesie naprzemiennego nakładania kolejnych warstw i stapiania laserem, platforma podmodelowa przemieszcza się w dół, tworząc miejsce na kolejne warstwy proszku, aż do zakończenia pracy urządzenia

Komora jest wypełniana argonem, aby stworzyć atmosferę chemicznie obojętną. Pozwala ona na stapianie proszku metalu bez ryzyka zanieczyszczenia gazami reaktywnymi występującymi w powietrzu, jak np. tlen czy dwutlenek węgla.

Nakładany warstwa po warstwie proszek metalu stapiany jest przy użyciu lasera światłowodowego

o mocy 200 W lub 400 W.

Trójwymiarowy model projektowanego elementu przygotowywany jest na długo przed wyprodukowaniem. Projekt poprzedzony jest licznymi analizami dla uzyskania najlepszego efektu końcowego.

Projektujemy i wytwarzamy projekty w procesie wytwarzania przyrostowego. Produkujemy części przy użyciu stapiania złoża proszku metalu (stapiania laserowego) martenzytycznej stali narzędziowej 1.2709. Nasza profesjonalna  wiedza w rozwoju procesu oraz doświadczenie w stosowaniu technologii w naszych własnych zakładach produkcyjnych, pozwala nam na dostarczanie zoptymalizowanych rozwiązań dla wielu gałęzi przemysłu. Dowiedz się więcej na temat systemów wytwarzania przyrostowego dla Twojej branży już dziś. Skontaktuj się z nami już dziś.

Druk 3D w metalu - SLM

Proces technologiczny druku 3D

Materiały zródłowe firmy Renishaw

Materiały zródłowe firmy Renishaw

Zobacz również

Chłodzenie konformalne

Analiza termograficzna

WIĘCEJ

WIĘCEJ

Siedziba firmy znajduje się na południu Polski w Bielsku-Białej, w centrum Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie odległość z Bielska do Warszawy, Pragi, Budapesztu, Wiednia czy też Drezna jest porównywalna.

druk3D@chlodzeniekonformalne.com

+48 33 818 33 82

43-382 Bielsko-Biała, ul. T. Regera 125

2017 Rosinski Packaging. Wszystkie prawa zastrzeżone.   Developer: BardziejKreatywni.pl